عکس متحرک
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من


انجام پایان نامه ارشد مدیریت


برای موفق یت در کاریابی، اکثرا ً تهیه و تولید رزومه مناسب ارزش بسیاری دارد. درستی نوشتاری و بی‌غلط بودن رزومه هم از موارد خیلی مهم تهیه و تولید یک رزومه دانسته می‌شود.
کارنامک یا رزومه به نوشته‌ای گفته می‌شود که قبلی ه تحصیلی، مهارتی شغلی برخی جزئیات زندگی یک شخص در آن درج می‌شود تا مجموعه ‌ها و کارفرماها بتوانند با مطالعهٔ آن درباره استخـدام یک شخص تصمیم بگیرند.
به عبارتی دیگر، رزومه متنی است چند صفحه ای حاوی اطلاعات معین ات فردی که قبل از مصاحبه در اختیار کارفرمایان قرار گرفته و به آنان امکان میدهد تا بررسی اولیه ای از توانایی های شغلی شما داشته باشند. در واقع رزومه بایستی عکس ی ذهنی از شما کار های شغلیتان، به خواننده ارائه نماید .
رزومه جنبه ای تبلیغاتی دارد

از این حیث رزومه جنبه ای تبلیغاتی دارد بدین ترتیب که خصوصیات موثر مفید را در اختیار کارفرما قرار میدهید به نوعی سعی میکنید تا وی را متقاعد سازید که از بین چندین داوطلب، شما را جهت شرکت در مصاحبه انتخاب نماید.
رزومه باید به طور مثبتی مهارتها و توانایی های شما را نشان دهد. رزومه در عین حال که باید صادقانه باشد، وباید عاری از تعارفات شکسته نفسی باشد.
رزومه زندگی نامـه ، شرح قدیم و یا حال شما نیست (هر چند که پارت عمده آن مربوط به سوابق کاریتان می شود ). اولین هدف رزومه جلب توجه کارفرماست. پس در هر عبارت ای که مینویسید می بایست سعی بکنید به نوعی علاقه توجه خواننده را جلب بکنید .
یک رزومه بهتر میتواند کلید خوب یت شما در امر کاریابی باشد. به آن از دید انجام وظیفه نگاه نکنید.
رعایت نکات زیر در تولید و ساخت فرمت رزومه زیاد مهم است

۱- عنوان فایـل رزومه
عنوان فایل رزومه را خوب است نام درستی گزینش بکنید . از نوشتن فارسی رزومه خودداری بکنید و کلمه روزمه را در نام فایـل با دیکته صحیح بنویسید. جهت مثال فایل‌های روزمه بسیار زیاد ی گرفته‌ام که در نام فایل نوشته شده rezome, rezume. بهتر است نام فایل طوری باشد که هم نام شما را داشته باشد هم اشاره به این‌که سند حاضر رزومه است داشته باشد. پس پیشنهاد می‌کنم نام فایـل را با چنین قالبی انتخاب بکنید : Ahmad.Karami.Resume.PDF
۲- Resume یا CV
بین رزومه و CV (Curriculum Vitae) فرق وجود دار. روزمه خلاصه‌ای از تجربیات شما است که بهتر است دو صفحه باشد. ولی CV حداقل دو صفحه است جزییات از تجربیات تحقیقاتی،مقالات چاپ شده، سوابق آکآدم یک، افتخارات و جزییات راجع به کار را در بر خواهد داشت.
اگر سابقه کار ‌های علمی و تحقیقاتی دارید خوب است از CV مصرف بکنید . در غیر این صورت عنوان رزومه خود را CV نگذارید.
۳- فرمت فایل رزومه
روزمه را در قالب فایـل PDF ارسال بکنید . استفاده از فایل PDF برای اسنادی که لازم هست سندیت داشته باشند خوب از Word است.
۴- رزومه یا فرم استخدام
خیلی زیاد دیدم که فایل‌های دریافتی، فرم استخدامی بوده‌اند تا روزمه. فرم استخدامی اطلاعاتی را برای ثبت در بانک اطلاعاتی مجموعه ‌ها از شما می‌گیرد و قالب خاصی دارد جهت مثال حداقل میزان حقوق درخواست ی یا امکان ماموریت و موارد ی از این دست را دارد که جزو اطلاعات کلیدی یک رزومه نیست و برای مصاحبه لازم است. پس چنانچه روزمه شما فرم استخدامی شرکت ی است که به‌واسطه یکی از آشنایان آن را گرفته‌اید، لطفا، لطفا، همین هم اکنون از ارسال آن به مجموعه ‌ها خودداری بکنید .
۵- عکس جالب در رزومه
پیشنهاد ‌ زیاد ی هست که در رزومه عکـس نگذارید. من هم توصیه می‌کنم که در روزمه خودتون عکس زیبا نگذارید. یک حقیقت آسان رو باید به شما بگم که بهتر یا بد بودن عکس شما می‌تونه در قضاوت تصمیم‌گیرنده برای مصاحبه با شما تاثیر بگذاره.
حتی اطلاعاتی از قبیل آدرس محل سکونت هم لزومی ندارد که در رزومه باشد مگر این‌که جایی که برای آن روزمه ارسال می‌کنید بخواهد از طریق پست با شما مکاتبه نماید که اما این مورد هم مربوط به قرن قدیم است هم اکنون دیگه ارتباطات از طریق ایمیل انجام می‌شود.
۶- حقوق درخواست ی
جای میزان حقوق درخواست ی شما در رزومه نیست!
رزومه در مورد این نیست که شما چقدر حقوق می‌خواهید.
روزمه درمورد این هست که اهداف شما چیست چه دستاروهایی تهم اکنون داشته‌اید. اگر میزان حقوق جهت شما با اهمیت است (جهت چه کسی با اهمیت نیست؟) خوب است تحقیق بکنید و محدوده دستمزدی شغل تخصصی خود را بشناسید و به این مساله در جلسه مصاحبه بپردازید.
۷- عنوان شغلی به اندازه سابقه کار
بسیار زیاد زیاد دیدم رزومه افرادی که ۲ یا ۳ سال سابقه کار دارند و در عناوین شغلی از مدیر واحد یا مسئول بخش مصرف کرده ‌اند و در جلسه مصاحبه معین شده که این تصور افراد از کاری که انجام می‌دهند بوده نه واقعیت شغلی آنها.
وزن کلمه مدیریت برای فردی که سابقه کار بالایی ندارد زیاد است و بهتر است که از عنوان درست برای شغل و تجربیات خود مصرف بکنید . حتی افرادی که سابقه زیادتری دارند می بایست از عناوین صحیح برای شغل مصرف کنند از بزرگنمایی خودداری کنند.
۸- مصرف از ایمیل درست
زیاد خیلی مهم است در رزومه از پست الکترونیکی درست مصرف بکنید . لطفا از ایمیل ‌هایی با عناوین Shamilakhoshgele GoldPesar2000 Asaljoon84 AsemaneAbiEshgh و از این موارد مصرف نکنید.آدرس پست الکترونیکی نماینده هویت شما است و لطفا از ایمیل با نام واقعی خود استفاده بکنید ، مثل : info[at]essaypaper.ir
شیوه های مفرق ی برای نگارش رزومه متداول و مرسوم است و هر کس به مقتضای سلیقه و هدفی که از نگارش رزومه دارد روش خاصی را بر می گزیند.
اصول سرفصل بندی عمومی رزومه

اما به طور کلی اصول و سرفصل بندی عمومی رزومه ها به شرح زیر است:
۱- جزئیات شخصی (Personal Details )
اکثرا ٌ رزومه ها با این بخش شروع می شوند . آن چه می بایست در این بخش ذکر شود حاوی نام ، آدرس ، شماره تلفن آدرس پست الکترونیک و تاریخ تولد است.
۲- پروفایل شخصی (Personal Profile )
وارد کردن پروفایل در رزومه امری سلیقه ای است ضروری محسوب نمی شود . آن چه در پروفایل به نگارش در می آید تصویر ی کلی و گویا از شما است که به طور جزئی تر دربقیه بخش های رزومه ذکر می شود.
۳- تحصیلات توانایی های علمی (Education and Qualifications)
این بخش حاوی تمام سوابق تحصیلی علمی شما ، از دیپلم دبیرستان نام دبیرستان گرفته تا آخرین مدرک تحصیلی رشته ها و گرایش ها و زمان بندی هر دوره ی تحصیلی خواهد بود. به یاد داشته باشید که به احتمال زیاد ً ذکر بکنید در حال حاضر مشغول گذراندن چه دوره ای هستید .بقیه دوره های علمی – کابردی که در کنار تحصیل آکآدم یک گذرانده اید را هم به احتمال زیاد ً بنویسید.
۴- سوابق شغلی (Skills and Work Experiences )
در این بخش باید کل سوابق شغلی شما ، اعم از تمام زمان یا پاره ، با ذکر نام و تلفن یا آدرس محل کار ، به اضافه تاریخ دوره اشتغال فهرست شود.
۵- انتشارات و مقالات ( Publications)
فهرست کتب و مقالاتی که منتشر کرده یا در کنفرانس ها ارائه کرده اید به اضافه وقت انتشار را در این بخش بیاورید. چنانچه خلاصه مقالات را به رزومه ضمیمه نمایید خوبتر است.
۶-بقیه اطلاعات ( Additional Information)
نگارش این پارت ضروری نیست اما چنان چه لازم دانستید توضیح ی جانبی روی سوابق تحصیلی شغلی بنویسید می توانید این بخش را اضافه نمایید.
۷ – علائق (Interests)
فهرستی از علائق خود در زمینه های فوق پروگرام مثل ورزش یا هنر را در این بخش بنویسید و احیاناً اگر سوابق پیشرفته در این زمینه ها دارید حتمـا ذکر بکنید .
۸ – معرف ها (References)
نام ، رتبه درجه تحصیلی ، آدرس یا تلفن و کلاً اطلاعات مربوط به معرفین ( که اکثرا ٌ اساتید شما هستند ) را در این بخش بیاورید . این معرف ها می بایست همان معرفینی باشند که توصیه نامـه های شما را تکمیل کرده اند.
۷ دروغ رایج که افراد در رزومه خود ذکر می کنند !
حواستان باشد دادن اطلاعات غلط تاثیری مخرب بر تصور افراد نسبت به شما خواهد داشت. حتی چنانچه آن شغل را به دست بیاورید شاید کارفرما به حقیقت پی ببرد و اخراجتان نماید .اما دروغ های رایجی که در رزومه افراد وجود دارد چه چیزهایی می باشند ؟
داشتن این کار جهت تان حیاتی است؟ بسیار زیاد به آن علاقه دارید؟ بسیار زیاد خوب ، ولی این توجیهی برای تغییر دادن واقعیت در رزومه شما نیست. حواستان باشد دادن اطلاعات غلط تاثیری مخرب بر تصور افراد نسبت به شما خواهد داشت. حتی چنانچه آن شغل را به دست بیاورید ممکن است کارفرما به حقیقت پی ببرد اخراجتان نماید . ضمن اینکه اکثر کمپانی ها و کارفرماها قبل از دعوت به مصاحبه، راجع به درستی اطلاعات روزمه شما تحقیق کافی را انجام می دهند.
اما دروغ های رایجی که در رزومه افراد وجود دارد چه چیزهایی هستند ؟

– عنوان شغل قبلی
افراد معمولا درمورد عنوان شغل دروغ می گویند تا خود را از آنچه که هستند بهتر مناسب تر نشان دهند. اما این کار احتمال دارد نتیجه عکس جالب داشته باشد. چنانچه شغل مدنظرتان مدیریت یک بخش باشد ولی در رزومه شغل قبلیتان را “مدیر علت یک کمپانی ” عنوان کرده باشید، احتمالا این تصور ایجاد شود که میزان توانایی شما بیش از میزان مورد نظر است. ضمن اینکه دیر یا زود حقیقت معین می شود مسلما اعتماد کارفرما را از دست خواهید داد.
– مدت شغل قبلی
بعضی از افراد به جای ذکر ماه های دقیق ( جهت مثال از فرودین ۸۹ تا اسفند ۹۱)، به ذکر سال بسنده می کنند جهت مثال می گویند از سال ۸۹ تا سال ۹۱، بدین ترتیب می کوشند از این شاخه به آن شاخه پریدن را پنهان کنند. اما توصیه ما این است که به جای تغییر دادن یا پنهان کردن واقعیت، عوض کردن شغل خود را بنویسید، برای مثال اینکه به دلیل تغییر محل کمپانی یا ورشکستگی آن شغل را تغییر داده اید.
چنانچه عذر شما را در فرایند تعدیل نیرو خواسته اند، دلیل ی برای پنهان کردن واقعیت وجود ندارد چون این اتفاق از کنترل شما خارج بوده است. از آنجایی که کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را استخـدام کنند که در حال حاضر شاغل هستند ، برخی از کاریابان بیکاری خود را پنهان می کنند. اما دلیل ی وجود ندارد که مدت بیکاری خود را (که برای مثال ۶ ماه بوده) ۳ ماه ذکر بکنید . کارفرمایان به بهتر ی از اوضاع اقتصادی جهان موارد ی که بر سر راه کاریابان قرار دارد آگاه می باشند .
– مهارت ها
از آنجایی که در جهان ی امروز رقابت زیاد ی بین افراد وجود دارد، شاید برخی کاریابان جهت دست یابی به شغل موردنظر به دروغ متوسل شوند و مهارت ها توانایی های تکنیکی را بزرگ تر از آنچه که هست نشان بدهند. اما فراموش نکنید که کارفرمایان توقع دارند که کار ما به همان صورتی باشد که رزومه نشان می دهد. خلاصه اینکه اگر یک یا دو دوره رایانه گذرانده اید، نباید را به عنوان یک کارشناس رایانه یا مثلا برنامـه نویس پیشرفته معرفی بکنید . حتی چنانچه در آن شغل مشغول به کار شوید، کارفرما به زودی درخواهد یافت که مهارت های شما آنقدر که رزومه شما نشان می دهد خوب ایده آل نیستند . پس به جای کلماتی مانند “پیشرفته ”، “کارشناس” یا “عالی”، بنویسید ” آشنا به ” یا ” گذراندن دوره …” یا ” متوسط ”.
– دستاوردها
یکی از غلط ات رایج در رزومه نویسی این است که دستاورد یا خوب یت گروهی را تنها به خود نسبت دهیم. گاهی تیم به موفق یتی دست پیدا می نماید که بعدها به بوسیله شخص به عنوان یک دستاورد فردی معرفی می شود. افشای چنین واقعیتی به بی اعتمادی کارفرما یا حتی اخراج منتهی خواهد شد.
آنچه برای اکثر کارفرمایان خیلی مهم است، توانایی کار گروهی و تطبیق دادن خود بابقیه همکاران است. آنها به دنبال فردی هستند که بتواند با افراد دیگر کار نماید ، از آنها بیاموزد یا الهام بخش آنها باشد. پس بعضی وقتها بد نیست اگر به جای کلمه “من” از “ما” استفاده کنیم.
-مکان زندگی
گاهی از کارفرمایان ترجیح می دهند کسی را استخـدام کنند که در نزدیکی شرکت زندگی می نماید ، به همین دلیل احتمال دارد این وسوسه وجود داشته باشد که از ذکر آدرس واقعی منزلمان خودداری کنیم. ولی قبل از اینکه این کار را انجام دهیم بهتر است به این فکر کنیم که طی مسافت های زیاد آن هـر روز آسان نیست. همچنین فراموش نکنید که در هر حال لو رفتن واقعیت صورت خوشی نخواهد داشت.
– سن
جذاب است که برخی از کاریابان به راحتی ۱۰ سال تجربه را پنهان می کنند تا مبادا پیر به نظر برسند، اما برخی دیگر تاریخ اخذ مدرک خود را تغییر می دهند تا بیش از میزان جوان به نظر نرسند!
درست است که کارفرمایان حق دارند برترین مورد را گزینش کنند، ولی در نظر داشته باشید که اکثر آنها فردی را می خواهند که خوب کار نماید مهارت کافی را داشته باشد.
دقت داشته باشید که شما نمی توانید خود را عوض بکنید . خودتان باشید و با اعتماد به نفس و امید جلو بروید.
*بقیه پیشنهاد های نوشتن رزومه
– پیش از نگارش رزومه بهتر درمورد سوابق تحصیلی شغلی فکر بکنید تا چیزی را از قلم نیاندازید . سعی بکنید تا میزان امکان ، مدارکی دال بر سوابقتان آماده و ترجمه بکنید تا ضمیمه رزومه نمایید.
– از دروغگویی یا بزرگنمایی جداً پرهیز بکنید ، ممکن است برای تان دردسر ساز شود!
– خوبتر است رزومه را در ۲ روی کاغذ A4 تنظیم نمایید. با کیفیت ترین اندازه رزومه در همین میزان است.
– حتمـا ً چند ورژن اضافه از رزومه برای خودتان نگه دارید تا در صورت لزوم از آن ها استفاده بکنید .
– درباره نگارش انگلیسی ، حتمـا ً درباره متن رزومه با یک مترجم یا فردی که انگلیسی ادبی را به بهتر ی می داند مشورت بکنید .
– رزومه را به احتمال زیاد تایپ بکنید از ارائه رزومه دست نویس جداً خود داری بکنید .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 6 تیر 1395
شنبه 16 فروردین 1399 10:11 ب.ظ
over the counter viagra [url=https://genericvigrarja.com/]viagra effects[/url] womens viagra <a href="https://genericvigrarja.com/#">how to get viagra</a> cheap viagra
شنبه 16 فروردین 1399 01:59 ب.ظ
What's up to all, how is everything, I think every one is getting
more from this web site, and your views are nice in favor of new users.
جمعه 15 فروردین 1399 10:16 ق.ظ
Getting in Bulk vs. Acquiring When You Need: Several Canadian pharmacies offer [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]viagra pharmacy online[/url] ed treatment medications discount rx drugs discount rates on bulk acquisitions. Lots of drug stores themselves obtain medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> Walmart Pharmacy Prices</a> representatives at highly marked down prices.
جمعه 15 فروردین 1399 06:51 ق.ظ
Acquiring in Bulk vs. Buying When You Need: Numerous Canadian pharmacies use [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]Canadian Pharmacy Online to USA[/url] prescriptions canada viagra online canada price cuts on bulk purchases. Lots of drug stores themselves acquire medications in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> try these guys</a> suppliers at extremely discounted rates.
جمعه 15 فروردین 1399 02:43 ق.ظ
Getting in Bulk vs. Purchasing When You Required: Quite a few Canadian pharmacies use [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]canada online pharmacy viagra[/url] viagra results viagra overnight discount rates on mass purchases. Numerous pharmacies themselves obtain medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> pharmacy</a> representatives at extremely marked down prices.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 07:39 ب.ظ
Acquiring in Bulk vs. Buying When You Need: Several Canadian drug stores use [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]best online canadian pharmacies[/url] canadian pharcharmy online viagra medications from canada price cuts on mass acquisitions. Lots of pharmacies themselves obtain medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> CanadianPharmacyonlineStore.com</a> suppliers at very marked down prices.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 07:31 ق.ظ
Acquiring in Bulk vs. Acquiring When You Need: Quite a few Canadian pharmacies provide [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]Canadian Pharmacy ONLINE to Usa[/url] best price viagra my canadian pharmacy discount rates on mass acquisitions. Numerous drug stores themselves acquire medicines in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> canadian-pharcharmy-</a> representatives at highly discounted prices.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 06:48 ق.ظ
Getting wholesale vs. Acquiring When You Need: Numerous Canadian drug stores supply [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]cialis canadian pharmacy[/url] can women take viagra cialis pills price cuts on bulk acquisitions. Many drug stores themselves procure medicines in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> pharmacy http://canadianpharmacyonlinestore.com/</a> distributors at extremely discounted rates.
پنجشنبه 14 فروردین 1399 02:12 ق.ظ
Purchasing in Bulk vs. Buying When You Required: Plenty Of Canadian pharmacies use [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]Walmart Pharmacy Prices[/url] costco usa price for cialis in canada discount rates on mass purchases. Several pharmacies themselves obtain medications in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> northwest pharmacy in canada</a> representatives at extremely discounted prices.
چهارشنبه 13 فروردین 1399 05:18 ب.ظ
Buying wholesale vs. Buying When You Need: Several Canadian pharmacies provide [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]Canadian Pharcharmy Online[/url] canadadrugsonline.com viagra canada online price cuts on bulk acquisitions. Several drug stores themselves acquire medications in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> you could try these out</a> representatives at highly discounted prices.
چهارشنبه 13 فروردین 1399 03:28 ب.ظ
Acquiring in Bulk vs. Buying When You Required: Many Canadian pharmacies provide [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]canadian pharmacies online CanadianPharmacyonlineStore.com[/url] get viagra viagra prices discount rates on mass purchases. Lots of pharmacies themselves obtain medicines in bulk orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> read what he said</a> representatives at highly marked down prices.
سه شنبه 12 فروردین 1399 07:33 ب.ظ
Purchasing wholesale vs. Acquiring When You Need: Several Canadian pharmacies use [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]Northwest Pharmacy Canada[/url] best place to buy viagra walmart drug prices discount rates on mass purchases. Several pharmacies themselves procure medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> pharmacy</a> representatives at very discounted prices.
دوشنبه 11 فروردین 1399 10:57 ب.ظ
viagra 20 mg 8 table i forgot my password [url=http://viagenmdx.com/#]over
the counter viagra[/url] viagra from canada online
pharmacy log out viagra otc - viagra from canada no prescription last post viagra for women results search titles
دوشنبه 11 فروردین 1399 05:57 ق.ظ
viagra samples [url=https://usaerectionrx.com/]viagra for sale[/url] female viagra pill <a href="https://usaerectionrx.com/#">homemade viagra</a> buy viagra
دوشنبه 11 فروردین 1399 03:39 ق.ظ
jgrwjq hop over to these guys [url=http://si1denafilfored.com/]viagra 100mg pills for sale[/url] generic sildenafil citrate sales umfmse visite site <a href="http://si1denafilfored.com/">generic viagra reviews</a> sidenafi ng
دوشنبه 11 فروردین 1399 12:34 ق.ظ
what is viagra [url=http://viagenmdx.com/#]buy viagra online cheap[/url] viagra 5mg canada profile viagra for sale - buy
viagra generic online viagra 20 mg coupon username
یکشنبه 10 فروردین 1399 09:50 ب.ظ
what does viagra do [url=https://usaerectionrx.com/]viagra for women[/url] best place to buy generic viagra online <a href="https://usaerectionrx.com/#">how does viagra work</a> generic viagra
یکشنبه 10 فروردین 1399 01:06 ب.ظ
yghrga cipla viagra [url=http://si1denafilfored.com/]usa viagra[/url] updated blog post vwhwjx see it here <a href="http://si1denafilfored.com/">buy soft sildenafil citrate overnight delivery usa pharmacy</a> what Google did to me
یکشنبه 10 فروردین 1399 12:32 ب.ظ
Purchasing wholesale vs. Purchasing When You Need: Many Canadian drug stores offer [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]clicking here[/url] viagra best price canada drug companies price cuts on mass acquisitions. Several pharmacies themselves obtain medications wholesale orders from <a href="http://canadianpharmacyonlinestore.com/"> viagra india pharmacy</a> distributors at extremely discounted rates.
یکشنبه 10 فروردین 1399 03:49 ق.ظ
lmdxjevorabw canadian pharmaceuticals online [url=https://www.backwaterroutes.in/blog/members/mittentail23/activity/82203/]canadian pharmacy cialis[/url] pharmacyrxworld com how much does cialis cost <a href="https://pbase.com/topics/bridgeidea91/get_generic_cialis">medication</a> cost cialis pharmacy
cheap generic drugs [url=http://updatepost.co/story.php?title=whatever-you-need-to-know-about-allergies#discuss]cialis from canada[/url] canada medications Canadian pharmacy <a href="https://pesttail56.edublogs.org/2020/03/12/whatever-you-need-to-know-about-allergies/">buy viagra online without prescription</a> cheap cialis canada pharmacy
bpiynsbpbmkv cialis pills canada [url=http://www.cses.tyc.edu.tw/userinfo.php?uid=3335436]canada cialis[/url] canadian pharmaceuticals online citalis <a href="http://www.oglasisaslikom.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=9511">www goodrx com</a> Canadian pharmacy
canadian pharmacy online cialis bph [url=https://www.adsmee.com/author/pestreport26/]cialis canada[/url] canadian pharmaceuticals online ed drugs <a href="http://www.cityescorts.co.uk/author/bridgejason86/">cvs drug prices list</a> canadian pharmaceuticals online

canada prescription
شنبه 9 فروردین 1399 05:28 ب.ظ
lwurmivavyyc Canadian pharmacy [url=http://adfoc.us/x74002030]cialis online canada[/url] ed medications do you need a prescription for viagra in canada <a href="http://www.nafttech.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=924681">online pharmacies canada</a> walgreenspharmacy com
online pharmacies [url=http://guia.clarin.com/locustsock57/usuario]buy cialis from canada[/url] ordering viagra ed treatments <a href="http://www.associazionehombre.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1336274">canadian pharmaceuticals online</a> online canadian pharcharmy
desduazsgdxa canadian prescriptions by mail [url=http://99globalads.com/user/profile/27529]cialis from canada[/url] canadian pharmaceuticals online canadian pharmacy <a href="http://www.associazioneridere.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1597805">canadian pharcharmy online reviews</a> cheap cialis online canadian pharmacy
canadian drugstore canadian pharmaceuticals online [url=https://ca.classifieds.eu.org/user/profile/221456]canadian cialis[/url] generic cialis canadian pharmaceuticals online <a href="https://bookmarkzones.trade/story.php?title=purchase-generic-cialis#discuss">Canadian Pharmacy</a> cost of cialis at walmart

canadian rx prices
شنبه 9 فروردین 1399 02:15 ب.ظ
generic vigra idlwfhikhbxw viagre <a href="http://toppharmacyusa.com/">sildenafil citrate tablets 100</a> seldenafil [url=http://firstmedsusa.com/]why not try this out[/url]
higra 120 tablets cfdhkqvdkhym buy sildenafil citrate 100 mg online without prescription <a href="http://medsildenafilusa.com/">generic sildenafil citrate sales</a> what is womens viagra [url=http://sildenafil-us.com/]Viagra Generic[/url] sindifil
nbqgohracvoh silfenadil nthmzlgcmmjh <a href="http://rxsildenafilusa.com/">browse around here</a> viagr [url=http://toppharmacyusa.com/]browse around this site[/url]
viagra for women pink pill hvswdmddwfmf viagia <a href="http://rxsildenafilusa.com/">hop over to these guys</a> sildenefil [url=http://medsildenafilusa.com/]hop over to this site[/url]

silde
شنبه 9 فروردین 1399 10:27 ق.ظ
vardenafil 20 mg price [url=https://vardenafilaxrg.com/]vardenafil troches[/url] buy vardenafil 20mg <a href="https://vardenafilaxrg.com/#">tadalafil vs vardenafil</a> vardenafil levitra
شنبه 9 فروردین 1399 04:21 ق.ظ
what is the function of higra 120 tablets ixgfiokcdfdy usa generic viagra <a href="http://medsildenafilusa.com/">viagra & generic sildenafil</a> sidenafil citrate generic [url=http://toppharmacyusa.com/]Visit Website[/url]
generic viagara clhyclkplknk silfenadil <a href="http://1stmedsusa.com/">viagra samples from pfizer</a> usa viagra pharmacy [url=http://1stmedsusa.com/]visit this link[/url] generic sildenafil citrate for sale
bramkltkphbu sidenafil scnhstoiwbvw <a href="http://rxmedgenericusa.com/">blog link</a> viagra generic [url=http://1stcanadapharm.com/]buy viagra[/url]
viagara qcphokklasdm sildenafil store.com <a href="http://1stcanadapharm.com/">sildenafil</a> generic sildenafil vs viagra [url=http://1stmedsusa.com/]look here[/url]

sedinafil
شنبه 9 فروردین 1399 02:55 ق.ظ
vardenafil dose [url=https://vardenafilaxrg.com/]vardenafil 20 mg price[/url] vardenafil 20 mg tablets <a href="https://vardenafilaxrg.com/#">vardenafil warnings</a> how long does vardenafil last
جمعه 8 فروردین 1399 03:33 ق.ظ
is viagra government funded [url=https://usaerectionrx.com/]female viagra pill[/url] viagra pill <a href="https://usaerectionrx.com/#">viagra substitute</a> cost of viagra
پنجشنبه 7 فروردین 1399 05:44 ب.ظ
buy viagra online [url=https://usaerectionrx.com/]how long does viagra last[/url] best place to buy viagra online <a href="https://usaerectionrx.com/#">viagra cost</a> viagra alternative
پنجشنبه 7 فروردین 1399 12:31 ب.ظ
side effects of cialis [url=https://buycialensf.com/]generic cialis 2017[/url] cialis without a doctor prescription <a href="https://buycialensf.com/#">cialis dose</a> online cialis
پنجشنبه 7 فروردین 1399 11:23 ق.ظ
canadian pharmacy cialis [url=https://buycialensf.com/]cialis over the counter 2017[/url] generic cialis online <a href="https://buycialensf.com/#">cialis without a doctor prescription</a> how long does cialis take to work
پنجشنبه 7 فروردین 1399 10:16 ق.ظ
what does viagra do [url=https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/]viagra 100mg[/url] womens viagra <a href="https://erectiledysfunctionmedicinesus.com/#">viagra pill</a> viagra substitute
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو